İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi 5 Doktor Öğretim Üyesi alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 kez görüntülendi
Dr. Öğr. Üyesi İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Üniversitemizin  aşağıda  belirtilen  kadrolarına  2547  sayılı  Kanun,  Öğretim  Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosu’nca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu  Başkanlığı  tarafından  onaylanan  Akademik  Atama  ve  Yükseltme  Kriterleri  uyarınca
öğretim üyeleri alınacaktır.
 

NoFakülteBölümAnabilim DalıUnvanDereceAdetNitelik
1İslami İlimlerFelsefe ve Din BilimleriDin BilimleriDoktor Öğretim Üyesi11Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri, entegrasyon, asimilasyon ve din konuları üzerinde çalışmaları
bulunmak.
2İslam FelsefesiDoktor Öğretim Üyesi11Dil, mantık, akıl ve retorik üzerine çalışmaları bulunmak.
3Temel İslam BilimleriArap Dili ve BelagatıDoktor Öğretim Üyesi11Kuzey Afrika Bölgesi'nin din, dil, kültür ve edebiyatı üzerine çalışmaları olmak.
4Mühendislik ve Mimarlık*Elektrik- Elektronik
Mühendisliği
Kontrol ve Kumanda
Sistemleri
Doktor Öğretim Üyesi (Öncelikli ve Özellikli
Alan)
31Robotik, mekatronik ve otomasyon alanlarında çalışmaları olmak.
5Mekatronik MühendisliğiBilgisayar
Sistem Yapısı ve Donanımı
Doktor Öğretim Üyesi
(Öncelikli ve Özellikli Alan)
31Robotik, mekatronik ve otomasyon alanlarında çalışmaları olmak.


Diğer Şartlar:
1  -  Başvuracakların  657  sayılı  Kanun’un  48.  maddesinde  belirtilen  şartları  taşımaları gerekmektedir.
2   -   Yabancı   ülkelerden   alınan   diplomaların   Üniversitelerarası   Kurulca   denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
3   -   Başvuracaklar   Özgeçmiş,   Öğrenim   Belgeleri   (Lisans,   yüksek   lisans,   doktora), Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen  sınava  ilişkin  sonuç  belgesi,  Fotoğraf,  Bilimsel  Çalışma  ve  Yayınlarını  kapsayan  Yayın Listesi, ilgili Akademik Atama ve Yükseltme Kriterleri Bildirim Formu (http://personel.ikc.edu.tr/ S/11116/formlar  adresinden  ulaşılabilir)  ile  birlikte,  Bilimsel  Çalışma  ve  Yayınlarını  kapsayan eserler ile başvurularını Üniversite Bilgi Yönetimi Sistemi (ÜBYS) üzerinden Akademik Personel Başvuru  Modülü  aracılığı  ile  (http://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) elektronik olarak yapacaklardır.
4 - Başvuru sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgi Başvuru Kılavuzunda belirtilmiş olup Başvuru Kılavuzu'na ve detaylı bilgiye Üniversitemiz internet sayfasında yer alan "Duyurular" kısmından ulaşılabilir.   Üniversitemiz,   kılavuzda   yazan   hususlara   başvuranın   riayet   etmemesi   halinde başvuruyu kabul etmeme hakkını saklı tutar.
5  -  İlan  tarihinden  itibaren  15  (onbeş)  gün  içerisinde  başvuru yapılması  gerekmektedir. Başvuruya ilişkin bilgiler, Başvuru Kılavuzu ve ilgili mevzuat http://personel.ikcu.edu.tr internet sitemizde   bulunmaktadır.   Üniversitemiz   Senatosu’nca   belirlenen,   Yükseköğretim   Kurulu Başkanlığı  tarafından  onaylanan

Üniversitemiz  “Akademik  Atama  ve  Yükseltme  Kriterleri”ne http://personel.ikcu.edu.tr/Share/B6172F2BE653E5618FF0D79F3681A850 internet sitesinden de ulaşılabilinir.
* İşaretli kadrolara Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim  Yapılmasına  Uyulacak  Esaslara  İlişkin  Yönetmelik  uyarınca  İngilizce  Ders  verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 6 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 kez görüntülendi
...