Yaşar Üniversitesi 6 öğretim üyesi alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
44 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Başvuru Şartları:
* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
* Bir adet başvuru dilekçesi, son altı ay içinde çekilmiş üç adet biyometrik fotoğraf, onaylı nüfus cüzdanı sureti, adli sicil ve arşiv kaydı sorgulaması sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden “Resmi Kuruma Hitaben” alınacak  barkodlu belge), Doçentlik ve Doktora belgelerinin resmi onaylı  örnekleri ile  diğer öğrenim  belgeleri  (belgelerin  asılları  ile  fotokopilerinin  getirilmesi  gerekmektedir),  YÖK  formatlı  güncel  özgeçmiş  ve  yayın  listesi,  başlıca  araştırma eserleri ile bilimsel çalışma ve yayınları, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmaları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, Yabancı dil (İngilizce) sınav sonuç belgesi (YÖKDİL/YDS ya da ÖSYM tarafından eşdeğer kabul edilen yabancı dil sınavı) içeren PDF formatında hazırlanmış; Profesör kadrosu için beş adet, Doçent kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile ilgili Fakülteye başvurulması gerekmektedir.
* Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.
* Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.
(*) Eğitim-öğretim dili İngilizce olduğundan, başvuracak adayların “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”teki genel şartları sağlamaları gerekmektedir.
*  Başvuru  süresi  bu  ilanın  Resmî  Gazete’de  yayımlandığı  tarihten  itibaren  15  gündür.  

Başvurular  T.C.  Yaşar  Üniversitesi,  İnsan  Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol  No:37-39  PK.  35100  Bornova  –  İZMİR  adresine  şahsen  veya kargo  ile  yapılabilir.  İnternet üzerinden başvuru kabul edilmez. Kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli  ve  başvuru süresi  içinde  yapılmayan  başvurular  ile  kargodaki  gecikmeler  dikkate  alınmayacaktır.  İdare  gerekli gördüğü takdirde "ilanın" her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.
 

Fakülte/ YüksekokulBölüm/Anabilim DalıKadro UnvanıKadro AdediUzmanlık Alanı
Hukuk FakültesiKamu Hukuku Bölümü, Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku
A.B.D.
Prof.Dr.1Doçentlik derecesini Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku bilim alanında almış olmak. Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında
eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış olmak.
İşletme FakültesiLojistik Yönetimi Bölümü (*)Prof.Dr.1Doçentlik derecesini Üretim Yönetimi bilim alanında almış olmak. Üretim Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, tercihen yurtdışı akademik çalışma
deneyimi olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiUluslararası İlişkiler Bölümü (*)Doç.Dr.1Doçentlik derecesini Uluslararası İlişkiler bilim alanında almış olmak. Avrupa Birliği Dış Politikası ve İklim Değişikliği alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış olmak.
Adalet Meslek YüksekokuluAdalet BölümüDr.Öğr. Üyesi1Doktora derecesini Özel Hukuk Bölümü, Medeni Hukuk Anabilim dalında almış olmak. Medeni Hukuk alanında araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
Mimarlık Fakültesiİç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (*)Dr.Öğr. Üyesi1Doktora derecesini Mimarlık Anabilim dalında, tercihen Akustik alanında almış olmak. Yapı Teknolojileri ve Çevresel Sistemler alanında araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
Mühendislik Fakültesiİnşaat Mühendisliği Bölümü (*)Dr.Öğr. Üyesi1Doktora derecesini Deprem Mühendisliği alanında almış olmak. Yapı Bilgisi, Deprem Yalıtımlı Binaların Tasarımı alanında uzmanlaşarak araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 112 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 66 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 33 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 72 kez görüntülendi
...