Karadeniz Teknik Üniversitesi 2 Araştırma görevlisi alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
93 kez görüntülendi
Araş. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES'ten en az 70 (lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünden ya da ilan edilen bölüm/ana bilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türünden) Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliliği  kabul  edilen  bir  sınavdan  bu  puan  muadili  bir  puan  almış  olmak  gerekir.  Merkezi  sınav  muafiyetinden  yararlanmayı  talep  edenlerin  ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak alınır.
3-  Ön  değerlendirme  ve  nihai  değerlendirme  aşamalarında  lisans mezuniyeti  notunun  hesaplanmasında  kullanılan  4'lük  ve  5'lik not  sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliliğine Üniversitemiz Senatosu karar verir.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 5 - Doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
6- İlan edilen kadrolara başvuran adayların sınav, atama ve lisansüstü eğitimleri, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda  Uygulanacak  Merkezi  Sınav  ile  Giriş  Sınavlarına  İlişkin  Usul  ve  Esaslar  Hakkında  Yönetmeliğin  15.  maddesi  çerçevesinde  ve  “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca yapılacaktır.

MUAFİYETLER
1- Yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav (ALES) şartı aranmaz. Başvurular http://aydes.ktu.edu.tr/ adresinden elektronik olarak yapılacaktır. Başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. BAŞVURU SİSTEMİNE

EKLENECEK BELGELER
1- pdb.ktu.edu.tr adresinde formlar kısmında yer alan “İlan Başvuru Dilekçesi (Öğretim Görevlisi-Araştırma Görevlisi)” doldurulmuş ve imzalanmış olması gerekmektedir.
2- Özgeçmiş.
3- Bir adet vesikalık fotoğraf. 4- Nüfus cüzdan fotokopisi.
5- Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi. 6- Lisans transkript belgesi fotokopisi.
7- Doktora öğrencisi (açıklama kısmında belirtilen alanda) olduğuna dair belge fotokopisi (son bir ay içinde alınmış olması gerekmektedir)
8- ALES Belgesi (Sınav sonucunun açıklandığı tarih itibariyle son beş yıllık ALES belgesi geçerlidir) 9- Yabancı Dil Belgesi (YDS veya eşdeğerliliği YÖK Başkanlığı tarafından kabul edilen dil belgesi)

NOT:
1-  Belgelerin  onaylı  olması  zorunlu  değildir.  Atamaya  hak  kazanan  adaylardan,  atama  öncesi  belgelerin  asıllarının  veya  onaylı  hali  istenecektir.
Belgelerin asıllarını ibraz edemeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.
2- e-Devlet sisteminden alınan belgeler kabul edilecektir.
3- İstenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edilmeyecektir.
4-  Sonuçlar  (Ön  Değerlendirme  Sonuçları  ve  Nihai  Değerlendirme  Sonuçları)  Üniversitemiz  web  sitesinde  (www.ktu.edu.tr)  ilan  edilecek  olup,
ayrıca bir tebliğ yapılmayacaktır.
 

İlan Tarihi23.12.2020
Son Başvuru Tarihi06.01.2021
Ön Değerlendirme Tarihi18.01.2021
Giriş Sınavı (Sözlü) Tarihi01.02.2021
Sonuç Açıklama Tarihi08.02.2021
İLAN NOBİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO UNVANIDERADEDİAÇIKLAMA
206İktisadi ve İdari Bilimler Fak.Uluslararası İlişkilerDevletler HukukuArş.Gör61Uluslararası Güvenlik ve Terör alanında doktora yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır)
207Mühendislik FakültesiElektrik-Elektronik MühendisliğiElektrik TesisleriArş.Gör61Yenilenebilir Enerji ve Enerji Depolama alanında doktora yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca atama
yapılacaktır)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 42 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 51 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 46 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 37 kez görüntülendi
...